Witamy na stronie Effatha !

Violetta Zając RSCJ

Psychoterapeutka systemowa, pedagog

Ukończyła atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne podyplomowe szkolenie w zakresie psychoterapii w Centrum Psychologiczno-Medycznym MABOR w Warszawie.

Ukończyła prowadzone przez Annę Siewierską-Niedziałek szkolenie ”Terapia par” w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Posiada certyfikat w zakresie profilaktyki uzależnień wydany przez Towarzystwo Psychoprofilaktyczne oraz certyfikat psychoterapeutyczny Polskiego towarzystwa Psychologicznego.
Odbyła liczne staże i szkolenia w zakresie pomocy terapeutycznej, w tym 2 letni staż jako koterapeuta rodzin, małżeństw, par w Grupie Synapsis.

Swoją pracę systematycznie poddaje superwizji.
W Fundacji Pasja Życia prowadzi terapię rodzin, małżeństw, par w nurcie systemowym. Konsultuje rodziców i pedagogów w sprawach trudności wychowawczych z nastolatkami.
W mojej pracy terapeutycznej zależy mi na całościowym rozumieniu osoby oraz uwzględnieniu kontekstu społecznego i  duchowego w którym dana osoba żyje.

Na konsultacje i terapię zapraszam pary i rodziny, które:

  • doświadczają trudności w relacjach
  • kryzysu związanego z chorobą członka rodziny lub
    z innymi okolicznościami
  • problemami związanymi z etapem życia rodziny: urodzenie dziecka, okres dojrzewania dzieci, odchodzenie dzieci z domu

Pomocą terapeutyczną zajmuje się od 2000 r. W latach 2000 – 2008 pracowała jako wychowawczyni-socjoterapeutka z młodzieżą mającą problemy psychiczne (depresje, fobie, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, psychozy, Zespół Aspergera, ADHD) oraz z ich rodzinami.
Obecnie pracuje jako psychoterapeutka indywidualna i grupowa w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 SOS www.mossos.pl W Pracowni Terapii i Rozwoju prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży i dorosłych, terapię rodzin, małżeństw, par.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.